Czy żaluzje są nadal modne?

Czy żaluzje są nadal modne?

 

Kiedy wpadające do mieszkania słońce zaczyna być dużym problemem warto pomyśleć o rozwiązaniach, które wprowadzą przyjemny półcień do pokoju. Rolety to rozwiązanie, które w ostatnich latach zyskało bardzo dużą rzeszę zwolenników. A może by tak wrócić do przeszłości i założyć żaluzje? Czy żaluzje nadal mogą wyglądać w mieszkaniu elegancko i gustownie?

Nowoczesny design
Swego czasu żaluzje były w każdym domu. Metalowe, wszystkie w tym samym kolorze, mało ciekawe. Tak je pamiętamy. Jednak dziś żaluzje wyglądają zupełnie inaczej!

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są żaluzje drewniane. Nie tylko wyglądają ciekawie i elegancko, ale przede wszystkim idealnie komponują się z nowoczesnym wnętrzem. Jasne drewno wkomponuje się idealnie zarówno we wnętrza nowoczesne, klasyczne, jak i industrialne. Mieszkanie w stylu skandynawskim czy prowansalskim również będą wyglądały gustownie i oryginalnie.

Żaluzje poziome pozwolą na dostosowanie ilości wpadającego światła do mieszkania w zależności od potrzeb. Jasne drewno sprawia, że mieszkanie staje się przytulne, a we wnętrzu panuje miła atmosfera.

Kolejnym rozwiązaniem są żaluzje plisowane. Nie mają one kasety, więc nie wpływają na zmniejszenie powierzchni szyby. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie w mieszkaniach, w których okna nie są duże. Dzięki takiemu rozwiązaniu okno optycznie się powiększa, co zawsze wpływa na estetykę pokoju.

Żaluzje aluminiowe chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem się. Sprawdzą się więc w mieszkaniach, w których okna wychodzą na południe, a intensywne słońce jest przez większość dnia.

Innowacyjne rozwiązania
Nowoczesne żaluzje nie muszą być wyłącznie poziome. W dużych wnętrzach bardzo ciekawie wyglądają żaluzje pionowe, czyli verticale.

Verticale skutecznie zaciemniają pomieszczenie chroniąc przed nadmierną ilością światła. Jednocześnie mogą delikatnie rozpraszać światło, które wpada do naszych pokoi. Zaletą verticali jest to, że możemy je rozsuwać w różnych kierunkach. Na lewo, na prawo, do środka, czy od środka.

Do wykonania verticali używane są bardzo różne rodzaje oraz kolory tkanin, dzięki temu rolety pionowe są bardzo ciekawe i świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu. Bardzo ciekawie wyglądają nie tylko jako żaluzje, ale sprawdzają się również jako ścianki działowe. Takie zastosowanie jest możliwe wyłącznie przy zastosowaniu żaluzji pionowych.

Mimo, iż nie wszyscy mamy dobre wspomnienia związanie z żaluzjami warto zobaczyć, jak z upływem czasy zmienił się design żaluzji. Dziś jest to nowoczesne i bardzo praktyczne rozwiązanie, które nie tylko ochroni nasz dom przed nadmiarem słońca, ale również idealnie wkomponuje się w każda przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *