Jaki standard oferują współczesne kontenery mieszkalne?

Jaki standard oferują współczesne kontenery mieszkalne?

 

Kontenery mogą być przystosowane do pełnienia różnych funkcji. Do najbardziej popularnych należą kontenery socjalne oraz sanitarne, powszechnie stosowane na przykład na placach budów. Możliwe jest także przystosowanie kontenera do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych a standard w jakim zaspokajane są te potrzeby, przy obecnie stosowanych rozwiązaniach, nie odbiega od tradycyjnego budownictwa mieszkaniowego.

Budowa i wykonanie.

Konstrukcja kontenerów mieszkalnych opiera się na ramie stalowej. Ściany budynku wykonane są najczęściej z usztywnionej, ocynkowanej blachy i wypełnione materiałem izolacyjnym. Do ocieplenia kontenera, podobnie jak przy wykonaniu jego elewacji, wykorzystuje się takie same materiały i technologie, jak w przypadku budynku mieszkalnego. Zamiast fundamentów, przy posadowieniu takiego kontenera, w punktach podparcia wylewa się beton zbrojony, co zapewnia stabilność, przy jednoczesnej redukcji kosztów. Ściany działowe mogą być wykonane z płyt wiórowych lub gipsowo – kartonowych. Dzięki możliwości łączenia kontenerów, niemal nie istnieją ograniczenia dotyczące rozmiaru budynku. Możliwe jest wznoszenie zarówno obiektów parterowych, jak i piętrowych. Czas realizacji standardowego projektu wynosi na ogół nie więcej niż trzy miesiące.

Media w kontenerze.

Kontenery mieszkalne posiadają w pełni funkcjonalny aneks kuchenny oraz łazienkę, wraz z zapleczem sanitarnym. Wyposażone są w instalację elektryczną oraz wodno – kanalizacyjną oraz niezbędne przyłącza. W budynkach tego typu najczęściej dostępne jest ogrzewanie elektryczne, co pozwala na użytkowanie ich przez cały rok. Możliwe jest także zamontowanie klimatyzacji, czy innych rozwiązań znanych w budownictwie.

Wykończenie i standard wnętrza.

Standard wykończenia kontenerów mieszkalnych może być różny, w zależności od przeznaczenia obiektu. Kontenery mieszkalne o standardzie podstawowym, użytkowane są na przykład w przypadku kwaterunku w sytuacjach klęsk żywiołowych lub jako tymczasowe, ale w pełni funkcjonalne lokum. Kontenery mogą także być wykończone w sposób nowoczesny i komfortowy, tak aby nadawał się do stałego zamieszkania. Urządzenie wnętrza dostosowane może być do indywidualnych preferencji lokatora i w niczym nie różni się od urządzania innych budynków.

Kontenery mieszkalne stanowią pełnoprawną alternatywę dla tradycyjnego budownictwa. Rozwiązanie takie może być stosowane, nie tylko w przypadkach sytuacji kryzysowych, ale jako całoroczny dom, zdolny do zaspokojenia wszystkich potrzeb mieszkaniowych jego rezydentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *