Jak dbać o sztuczne rzęsy w salonie kosmetycznym?

Jak dbać o sztuczne rzęsy w salonie kosmetycznym?

Zestawy sztucznych rzęs, nałożone wybraną metodą w salonie kosmetycznym, wyglądają niezwykle korzystnie. Nie każdy ma naturalnie długie i gęste rzęsy, ale zabieg przedłużania rzęs nieco pomoże naturze. Efekt może być naprawdę delikatny (np. przy metodzie 1:1) bądź bardziej rzucający się w oczy i spektakularny. Jak dbać o sztuczne rzęsy w salonie kosmetycznym?

Zabieg przedłużania rzęs
Kiedy zdecydujemy się na to, że chcemy przedłużyć rzęsy, musimy wybrać metodę. Bardzo popularna jest metoda 1:1 – jedna sztuczna rzęsa do jednej naturalnej. Daje to subtelny efekt. Rzęsy będą wyglądać jak delikatnie pomalowane tuszem do rzęs, a zaoszczędzimy czas na wykonywanie makijażu rano i zmywanie go wieczorem! Metodą dającą efekt bardziej spektakularny jest np. 3:1 (trzy sztuczne rzęsy do jednej naturalnej) czy Russian Volume.

Przeciwwskazania do zabiegu to zapalenie spojówek, stany zapalne oczu czy jęczmienie. Sam zabieg jest bezbolesny – kosmetyczka oczyści rzęsy, zaaplikuje klej i rzęsy. Należy zawsze stosować się do jej poleceń. Rzęsy należy uzupełniać co około 2-4 tygodnie, w zależności od potrzeb i zaleceń osoby przeprowadzającej zabieg.

Sztuczne rzęsy – co robić i czego nie robić po zabiegu?
Tuż po założeniu sztucznych rzęs nie można ich dotykać, bo klej potrzebuje czasu na dobre wyschnięcie i utrwalenie. Należy też unikać bardzo wysokich temperatur (w szczególności tuż po zabiegu, ale i w całym okresie noszenia rzęs syntetycznych) np. sauny, gorących kąpieli. Powinno się unikać zanurzania głowy w basenie, jeśli mamy taką możliwość. Na sztucznych rzęsach nie można używać zalotki, by nie uszkodzić ich mechanicznie. Spanie na brzuchu również może niekorzystnie wpłynąć na syntetyczne rzęsy, bo będziemy je pocierać o poduszkę.

Unikać należy również silnych środków do demakijażu oczu na bazie olejów. Lepiej będzie wybrać delikatny płyn micelarny, by nie rozpuścił kleju. Oczu nie należy trzeć. Demakijaż powinien być niezwykle delikatny. Nasączony płynem micelarnym wacik przykładamy do oka na kilka sekund, nie trzemy. W razie potrzeby należy powtórzyć czynność.

Zdrowie i higiena podczas zabiegu
Należy dbać również o regularność zabiegów i o wybranie salonu kosmetycznego, który przestrzega wszystkich norm higienicznych. Kiedy coś nas piecze, należy niezwłocznie poinformować o tym osobę wykonującą zabieg, a nie czekać na dalszy rozwój wydarzeń. Ktoś, kto się na zabiegach zna powie nam, czy nasze dolegliwości są normalne, czy to np. reakcja alergiczna. Zdrowie jest ważniejsze niż wygląd, należy mieć to zawsze na uwadze!