Dlaczego warto wybrać leśne pole do paintaballa?

Bardzo popularną formą rozrywki w ostatnim czasie jest paintball. Jego popularność wynika z kilku względów. Jest to idealny sposób na rozrywkę z przyjaciółmi, imprezę integracyjną czy też nawet zorganizowanie przyjęć, takich jak wieczór kawalerski czy urodziny. Dzięki takiej formie pobudzana jest zdrowa rywalizacja i emocje. Ponadto ze względu na to, że uczestnicy są w zasadzie cały czas w ruchu, jest to doskonały rodzaj aktywności fizycznej. Warto zatem wiedzieć, na czym polega dokładnie ta zabawa i jakie są najciekawsze miejsca do gry w paintballa.

Jak grać w paintballa?

Aby gra była skuteczna i ciekawa, należy zastosować się do kilku zasad. Po pierwsze przed rozpoczęciem gry, uczestnicy dzieleni są na dwie drużyny. Celem rozróżnienia ich między sobą, gracze przeciwnych drużyn posiadają inny kolor masek, a także zakładają różnego koloru tasiemki na ramię. W ten sposób eliminuje się ryzyko pomyłki trafienia w gracza swojej drużyny. Po ustaleniu graczy, należy dokładnie obejrzeć teren wraz z instruktorem. Kolejnym etapem jest ustalenie taktyki gry i sposobu dotarcia do celu. Wygrywa ta drużyna, która pierwsza osiągnie cel lub wyeliminuje wszystkich przeciwników. Co ciekawe, niekiedy gra ma jakiś motyw przewodni, np. celem jest kawaler na wieczorze kawalerskim lub też gra w formie akcji ratowniczej. Tym sposobem zabawa jest zdecydowanie ciekawsza i pobudza uczestników do jeszcze większej rywalizacji.

Jak wybrać miejsce do paintballa?

Organizacją zabawy zajmują się profesjonalne firmy, które mają dostęp do różnorodnych miejsc. Wybierane są hale lub opuszczone budynki, jednak najbardziej popularne, a zarazem najciekawsze jest leśne pole do paintballa. Atrakcyjność lasu wynika z kilku ważnych przyczyn. Przede wszystkim teren jest znacznie większy niż w przypadku hali. To sprawia, że uczestnicy nie biegają w kółko i mają większe możliwości ucieczki oraz ciekawych kryjówek. Ponadto ze względu na to, ze leśne pole posiada wiele niebanalnych przeszkód w postaci drzew i krzewów, różnego rodzaju okopów i wzgórz, gra jest zdecydowanie bardziej realistyczna, a tym samym emocjonująca.
Przed przystąpieniem do gry, uczestnicy są oprowadzani przez instruktora, który wyznacza granice zabawy. W ten sposób gracze mogą rozpoznać teren i ustalić odpowiednią strategię. Ponadto mają okazję także do zweryfikowania ewentualnych niebezpieczeństw.

Jak widać, paintball jest idealną rozrywką w zasadzie dla każdego. Grać mogą osoby od trzynastego roku życia, wobec czego jest to forma spędzania wolnego czasu także dla rodziny.